student, typing, keyboard-849825.jpg

Jak się pracuje w sektorze humanitarnym?

Przed nami kolejny Zawodowy Stream i kolejna ciekawa branża. Jeżeli jako przyszły kierunek zawodowy rozważasz pracę w sektorze humanitarnym, nie przegap najbliższego spotkania. Gośćmi Mapy Karier będą pracownice Polskiej Akcji Humanitarnej, organizacji, która niesie pomoc osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Magdalena Kuśka i Karolina Suchecka połączą się z nami bezpośrednio z misji w Sudanie Południowym i opowiedzą o swojej pracy oraz wyzwaniach, z którymi mierzą się na co dzień. Porozmawiamy również o tym, że praca w organizacji pozarządowej to nie wolontariat, a realna ścieżka kariery.

Podczas spotkania dowiesz się:

– jak wygląda sektor humanitarny w Polsce?

– czy praca humanitarna to zawód czy powołanie?

– jakie kompetencje powinien posiadać pracownik humanitarny i gdzie je zdobyć?

– czy można pomagać źle i jakie są złe praktyki pomagania?

– czy praca humanitarna możliwa jest jedynie w terenie?

– czy płeć ma znaczenie w pracy pracownika humanitarnego?

W trakcie streamingu będziesz mieć możliwość zadania pytań. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Ciebie inspirujące i pokaże Ci, jak wygląda sektor humanitarny w Polsce i co oferuje w kontekście kariery zawodowej.

Organizatorem spotkania jest fundacja Katalyst Education, twórca bezpłatnej strony internetowej www.mapakarier.org, prezentującej informacje o kilkuset ścieżkach kariery (w tym o ponad 50 zawodach przyszłości). Partnerem technologicznym spotkania jest Clickmeeting. Aby nie zapomnieć o transmisji, koniecznie zasubskrybuj kanał Zawodowy Stream (www.youtube.com/ZawodowyStream).

Jeżeli masz pytania lub uwagi – z chęcią na nie odpowiemy. Napisz do nas na adres kontakt@mapakarier.org.

Skip to content