Doradztwo zawodowe w liceum

Jesteś doradczynią zawodową / doradcą zawodowym i pracujesz z młodzieżą w liceum? Chcesz dowiedzieć się, jak realizować doradztwo zawodowe w szkole na tym poziomie edukacyjnym? Szukasz inspiracji i pomysłów na to, jak poprowadzić ciekawe i angażujące zajęcia dla licealistów, które będą jednocześnie zgodne z rozporządzeniem MEN o doradztwie zawodowym z 12 lutego 2019 r.?

Zapraszamy na darmowy webinar, podczas którego przyjrzymy się doradztwu zawodowemu w liceum z różnych, zawsze praktycznych, perspektyw.

Ewa Rostańska-Ciach opowie o swoich doświadczeniach z realizacji doradztwa zawodowego w XI Liceum im. Mikołaja Reja w Warszawie i podzieli się praktycznymi wskazówkami. PREMIERA! Klaudia Stano i Urszula Leszczyńska z Mapy Karier zaprezentują nowe scenariusze lekcji (m.in. dotyczące podstaw prawa pracy) do wykorzystania na zajęciach zdalnych i stacjonarnych. Po spotkaniu otrzymasz od nas komplet materiałów.

W trakcie spotkania będziesz mieć także okazję zadać pytania o doradztwo zawodowe w liceum

O prowadzących: Ewa Rostańska-Ciach: Doradczyni zawodowa w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Warszawie oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Warszawie. Z wykształcenia psycholog, doradca zawodowy i edukacyjny, job-coach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Koordynatorka Sieci Kreatywnych Doradców Zawodowych w Warszawie, której celem jest wspieranie doradców zawodowych i edukacyjnych, wymiana doświadczeń, organizowanie spotkań w interesujących miejscach oraz z ciekawymi ekspertami. .

Klaudia Stano: Pracuje w fundacji Katalyst Education, w której współtworzy dwa innowacyjne i darmowe narzędzia edukacyjne online – Mapę Karier (https://mapakarier.org/) i Pi-stację (https://pistacja.tv/). W codziennej pracy wspiera młodzież i nauczycieli, tworząc materiały edukacyjne oraz prowadząc szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego i wykorzystania nowych technologii. Absolwentka 21. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Zajmuje się również analizą i wizualizacją danych, pomagając fundacji w podejmowaniu trafniejszych decyzji dotyczących rozwoju projektów. Współtworzy polską edycję projektu Dear Data (www.dear-data-poland.com).

Urszula Leszczyńska: Tworzy autorskie programy międzynarodowych wymian młodzieży i kursów szkoleniowych wykorzystujących edukację pozaformalną i międzykulturową. Prowadzi warsztaty dla młodych ludzi i edukatorek i edukatorów podczas międzynarodowych projektów Erasmus+. Specjalizuje się w tematyce samorozwoju i samoświadomości, procesu uczenia się, kompetencji miękkich, komunikacji oraz wyrażania własnej tożsamości i emocji przez sztukę. Na co dzień pracuje w fundacji Katalyst Education oraz w Stowarzyszeniu YoWo Poland.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE , aby wziąć w nim udział – zarejestruj się https://bit.ly/DoradztwoZawodoweLiceum

Za udział w webinarze nie wystawiamy zaświadczeń.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do pokoju webinarowego. Wiadomość przypominającą otrzymasz również dzień przed wydarzeniem oraz na godzinę przed rozpoczęciem. Jeżeli nie otrzymasz wiadomości na podany w rejestracji adres e-mail – zajrzyj do spamu lub skontaktuj się z nami (kontakt@mapakarier.org).

Wydarzenie będzie również transmitowane na fanpage’u Mapa Karier.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas na adres: kontakt@mapakarier.org

Organizatorem spotkania jest fundacja Katalyst Education (katalysteducation.org), twórca bezpłatnej strony internetowej Mapa Karier (mapakarier.org), na której znajdziesz informacje o ponad 600 ścieżkach kariery, darmowe scenariusze lekcji oraz inspiracje na zajęcia doradztwa zawodowego od przedszkola do matury.

Partnerem technologicznym webinaru jest ClickMeeting.

Skip to content