Gabinet Logopedy

Drodzy Rodzice

Jak zapewne wiecie, mowa  jest bardzo ważnym narzędziem w komunikacji międzyludzkiej. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów społecznych, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, ale również w wyrażaniu własnych uczuć i myśli. Jednak nie zawsze mowa rozwija się prawidłowo w danym okresie rozwoju dziecka. Dlatego pojawiają się liczne zaburzenia, które powodują nieprawidłową artykulację głosek, a przy tym trudności w swobodnej komunikacji.

Logopedzi w poradni wychodzą naprzeciw wszelkim problemom związanym z nieprawidłową mową Państwa dzieci.

Dzięki diagnozie wykonywanej w poradni można ustalić kierunki pracy i programy terapii, a są one różnorodne, ponieważ dzieci zmagają się z bardzo różnymi zaburzeniami. Programy terapii tworzone są  indywidualnie dla każdego dziecka, dostosowując je do poziomu rozwoju oraz predyspozycji dzieci.

Zajęcia logopedyczne prowadzone są w sposób bardzo różny i dostosowany do wieku dzieci. Obejmują one liczne ćwiczenia artykulatorów, ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne, które realizowane są poprzez różne gry i zabawy. Tempo zajęć jest dostosowane do indywidualnych potrzeb Państwa dzieci. Zajęcia te obejmują rozwijanie sprawności komunikacyjnych, wzbogacanie słownictwa, kształtowanie poprawnej artykulacji jak i rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej. Dzięki urozmaiceniu zajęć mogą Państwo mieć pewność, że nuda nie zagości na naszych zajęciach.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty pracy znacząca jest również  Państwa praca z dzieckiem w domu. Ważne zatem jest, aby spędzając czas ze swoimi pociechami, pamiętać o ich wymowie i starać się wprowadzać różne ćwiczenia podczas codziennych zajęć i domowych zabaw.

Barbara Zyskowska – Sodol – neurologopeda

Artykuły:

Skip to content