5 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku będzie obchodzony 5 lutego, już po raz 15. w Polsce. Jest zatem jeszcze czas, żeby zaplanować w swojej okolicy zajęcia edukacyjne czy happening na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

„W tym roku przypominamy o tym, że cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. W zasadzie każdy wie, że to głównie od nas dorosłych zależy, w jaki sposób dzieci będą wykorzystywały sieć, teraz i w przyszłości. Ale tego, jak w praktyce mamy postępować, nie zawsze wiemy tak dobrze. Współdziałanie, które chcemy promować, polega między innymi na tym, aby i nauczyciele, i rodzice, i inni dorośli internauci, mówili jednym głosem w kontekście zagrożeń, ale też dawali dzieciom dobry przykład własnym zachowaniem i żeby życzliwie wspierali młodych ludzi na każdym etapie ich cyfrowej edukacji” – Anna Rywczyńska – koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet

źródło:https://www.cyberdefence24.pl/dzien-bezpiecznego-internetu-2019-15-edycja-w-polsce

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gołdapi w ramach obchodów DBI odbędą się zajęcia z dziećmi, rodzicom przekazane zostaną natomiast materiały promocyjno – edukacyjne.

Skip to content