Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu 2018

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Poradni w dniu 1.02.2018r. (czwartek) zapraszamy dzieci i młodzież w godz. 10.00 – 12.00 do uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych przebiegających pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” dotyczących bezpiecznego i kulturalnego korzystania z zasobów internetowych. Zajęcia łączyły będą w sobie naukę oraz zabawę z wykorzystaniem wielu róznych metod aktywizacyjnych i multimedialnych.

O godzinie 16.00 tego samego dnia zachęcamy rodziców i nauczycieli do spotkania podczas którego omówiony zostanie problem cyberprzemocy i cyberuzaleznień, w tym nadmienego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci i młodzież oraz sposoby przeciwdziałania im.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

tekst źródłowy: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Skip to content